Naši členovia na návšteve Múzeum letectva v Košiciach

V stredu 13. marca  podľa plánu našej činnosti  v počte 7 členov navštívili členovia našej pobočky  MÚZEUM  LETECTVA  KOŠICE.
   Na pôde múzea nás privítal jeho riaditeľ Ing. Miroslav Hájek, ktorý nás po krátkom občerstvení nás zoznámil s históriou tohto múzea . Vyzdvihol  zásluhy  exprezidenta Slovenskej republiky Rudolfa  Schustera,  ktorý získal  od predstaviteľov 12 krajín Európy, USA a Číny vzácne exponáty vojenských bojových lietadiel.
   S odborným sprievodom sme prešli všetky objekty múzea. Medzi exponáty, ktoré sme najviac obdivovali patrili napr. talianske lietadlo F 104, švajčiarska stíhačka Mirage III Rs, nemecký Phanton F4F. Zaujímavý bol tiež pohľad na  švedský Saab 37, ruský Polikarpov Po2, americký vrtuľník UH-1, tiež čínske bojové nadzvukové lietadlo Nanchang A-5 Fantan jediné v Európe i prepadový stíhač SV-15 z Ukrajiny.
    Samozrejme bola pre nás zaujímavá tiež expedícia bojových lietadiel používaných v československom letectve. Vo vystavovanej expozícii je tiež umiestnených 20 vzácnych  exponátov leteckých motorov.
    Tiež navštívili múzeum dopravy, ktoré je súčasťou leteckého múzea  a sú v ňom umiestnené vzácne  historické exponáty motorových vozidiel.
    Na záver sme poďakovali pracovníkom múzea  za krásny zážitok z prehliadky exponátov, ktorý  nás bývalých príslušníkov letectva úprimne potešil.

Zopár fotografií z múzea :